cesky  english  deutsch
Satipatthána
Čtyřdenní kurz buddhistické meditace

buddha satipatthanaProdloužený víkend (3 plné meditační dny) s budhistickou meditací všímavosti (satipatthánou).
Pro velký zájem o tradiční víkendový meditační kurs Buddha-Dhamma pořádáme tento podzim dva termíny. Využijeme státního svátku, takže za jeden den dovolené získáte 3 meditační dny. Bydlet a meditovat budeme v přírodě, ve srubovém táboře v lesích vrchoviny Džbán asi hodinu cesty autem od Prahy.

Kurs je vhodný pro lidi bez zkušenosti s meditací i pro pokročilejší. Součástí kursu budou i večerní rozpravy o Dhammě a sdílení zkušeností. Kurs je vhodný pro praktikující mindfulness. Kurs bude stejně intenzivní jako tradiční kurz Buddha-dhamma, jen o den delší.

Učitelé a organizátoři nejsou za tento kurs honorováni a poskytují svůj čas, vědomosti a energii zdarma jako dar. Případný přebytek z kursovného věnujeme na podporu českých buddhistických mnichů a meditujících.


Termín: 27. září - 1. října 2017 (od středy 18. hod do neděle do oběda. Na kurs je nutné dorazit nejpozději ve středu v 19 hod.)
Učitelé: Ondřej Skála a Štěpán Moravec
Oba jsou dlouholetými žáky ct. Pemasiriho a snaží se předávat meditační instrukci v jednoduché a pragmatické podobě.
Místo konání: srubový tábor u Pnětluk / Konětop (foto zde, mapu a instrukce k cestě pošleme přihlášeným)
Účastnický poplatek: 2500 Kč (zahrnuje ubytování a stravu pro účastníky; odměnu pro kuchaře, ubytování, stravu a cestovné pro učitele. Nezahrnuje honorář pro učitele ani organizátory.)
Počet účastníků/účastnic: max. 25
Ubytování: v chatkách
Stravování: společné, vegetariánské
S sebou doporučujeme: podložku na meditování (polštář či sedátko), deku, nepromokavou bundu a nepromokavé boty.


  Přihlásit se   můžete emailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .
0d 16. září už neposílejte platbu na účet, příspěvek uhradíte na místě v hotovosti.