cesky  english  deutsch
Satipatthána
Čtyřdenní kurz buddhistické meditace

buddha satipatthana
Prodloužený víkend (3 plné meditační dny) s buddhistickou meditací všímavosti (satipatthánou).
Třetí běh meditačního kurzu, který jsme poprvé pořádali na podzim 2017 a meditující ho velmi ocenili. Bydlet a meditovat budeme v přírodě, v krásném centru v Osinalicích uprostřed lesů Kokořínska hodinu cesty z Prahy.
Kurz je vhodný pro lidi bez zkušenosti s meditací i pro pokročilejší. Součástí kurzu budou i večerní rozpravy o Buddhově učení a sdílení zkušeností. Kurz je vhodný pro praktikující mindfulness.

Učitelé a organizátoři nejsou za tento kurz honorováni a poskytují svůj čas, vědomosti a energii zdarma jako dar. Případný přebytek z kurzovného věnujeme na podporu českých buddhistických mnichů a meditujících.

Termín: 7. - 12. květen 2019 (od středy 18 hod do neděle 14 hod. Na kurz je nutné dorazit nejpozději ve středu v 19 hod.)

Učitelé:  Ondřej Skála a Štěpán Moravec
Oba jsou dlouholetými žáky ct. Pemasiriho a snaží se předávat meditační instrukci v jednoduché a pragmatické podobě.
Účastnický poplatek: 2700 Kč (zahrnuje ubytování a stravu pro účastníky; odměnu pro kuchaře, ubytování, stravu a cestovné pro učitele. Nezahrnuje honorář pro učitele ani organizátory.)
Počet účastníků/účastnic: max. 20
Ubytování: v pokojích nebo v jurtě, meditace v meditační místnosti, možnost meditace v chůzi pod střechou (centrum je rozlehlé a meditačních místností je tam několik) http://www.donitra.cz/foto-stredisko/
Stravování: společné, vegetariánské
S sebou doporučujeme: podložku na meditování (polštář či sedátko), deku, nepromokavou bundu, nepromokavé boty a baterku

 Přihláška