cesky  english  deutsch

Články

 jung nevedomi 2   Práce s nevědomím podle Junga II
Setkání se stínem
víkendový seminář

Seminář bude zaměřený sebezkušenostně a budeme na něm dále rozvíjet práci se sny a imaginacemi (viz popis semináře Práce s nevědomím I. Tématem semináře bude archetyp stínu a sekání s vnitřním zvířetem.

Stín pro Junga představuje oblast vnitřních kvalit, které jsou pro člověka morálně pochybné a které proto vytěsňuje ze svého života. Stín je často promítán na druhého člověka. Setkání se stínem je důležitým aspektem dialogu s nevědomím, kterým v životě musíme všichni pravidelně procházet. Stín se často objevuje například v podobě různých vnitřních zvířat (ale také například lupičů nebo různých „pochybných“ existencí). V setkání s vnitřním zvířetem potom půjde o dobrou péči o toto zvíře a o vytvoření místa pro něj v životě. Setkáním se stínem začíná cesta k bytostnému já, k novému centru osobnosti. Bytostné já lze hledat a vyjádřit například v symbolice mandaly.

Seminář bude rozdělen do tří bloků

Sobota: 13-17 hodin. Diskuse o tématu stínu, trochu teorie, příklady. Imaginace.
Neděle: 9-12 a 14-17. Práce se sny. Zpracování imaginace z předchozího dne. Vnitřní zvíře jako zdroj a pomocník.

Seminář je určen pro všechny, kteří se chtějí naučit komunikovat a pracovat se svým nevědomím v každodenním životě, a také pro všechny, kdo se rozhodli vydat se na cestu sebepoznání.

Termín: 24.-25. února 2018 (sobota 13-17, neděle 9-12 & 14-17 hod.)
Místo: Centrum Lávka, Kafkova 10, Praha 6 - Dejvice
Cena: 2500 Kč
Počet účastníků: max. 10

  přihláška 

 Seminář: Práce s nevědomím podle C. G. Junga I
► Seminář: Úvod do analytické psychologie C. G. Junga