cesky  english  deutsch
karolina sobotova lavka
   
MUDr. Karolína Sobotová

Vystudovala 3. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy. Od roku 2011 pracuje na interním oddělení a LDN PL Bohnice. Připravuje se na atestaci v oboru vnitřní lékařství. Ve své praxi se denně setkává a pracuje s těžce nemocnými a umírajícími lidmi a jejich rodinami. Zajímá se o práci s myslí a možnosti jejího propojení s tělem. Několik let se věnuje józe a buddhistické meditaci, v loňském roce úspěšně absolvovala kurz shiatsu.

V Lávka působí jako členka týmu pro těžce nemocné, umírající a jejich blízké, zejména poskytuje odborné informace týkající se jednotlivých onemocnění a diagnostických a léčebných postupů s nimi spojenými. 

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4

Absolvoval čtyřletý psychoterapeutický výcvik v satiterapii, humanisticky orientované integrativní psychoterapii, která využívá mj. léčebných postupů odvozených z buddhistické psychologie abhidhammy (například  rozvoj sebeuvědomění a akceptace – angl. mindfulness). Kromě psychoterapie se profesně zabývá řešením sporů prostřednictvím mediace a vede kurzy zaměřené zejména na práci s emocemi, stresem a tématem smrti. Po studiu na Filosofické fakultě UK žil přes rok jako buddhistický mnich na Srí Lance. Od roku 2007 přednáší o buddhismu na Fakultě humanitních studií UK, kde v současnosti dokončuje postgraduální doktorské studium. Jeho terapeutický přístup inspiruje kromě satiterapie také bioenergetika, dramaterapeutické postupy, focusing, PBSP, individuální systemika a v neposlední řadě každodenní život a smrt. Založil a vede Psychoterapeutické centrum Lávka.

 

Telefon: +420608917772

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.