ceskyenglishdeutsch
evolution-of-posture
Alexandrova technika
Cesta k rovnováze a harmonii duše a těla

Alexandrova technika je metodou vědomějšího propojení mysli a těla. Naše držení těla těsně souvisí s vnitřními emocionálními a myšlenkovými postoji, a ovlivňuje spokojenost v životě, duševní pohodu, vyrovnanost a zdraví. Nemoci, stres, deprese a bolesti jsou často způsobovány anebo přinejmenším zhoršovány špatnými návyky ve všem, co děláme – jak se pohybujeme, jak stojíme, sedíme a pracujeme, jak reagujeme na podněty a jak přemýšlíme.

Alexandrova technika nese jméno svého zakladatele, Brita australského původu F. M. Alexandra (1869-1955). Ten jí rozvinul v 90ých letech 19. století jako odpověď na vlastní problém s dýcháním a hlasem, který mu bránil v slibné herecké kariéře. Následně metodu propracoval a po zbytek života se věnoval pomoci ostatním a školení budoucích učitelů.

Tento dvouhodinový seminář vás seznámí se základy Alexandrovy techniky a se základními pojmy a postupy; důraz bude kladen na propojení teorie a praktiky; každý bude moci na vlastní kůži vyzkoušet principy techniky a její účinky. Poněvadž je přece jenom Alexandrova technika metodou, která nejlépe funguje při individuální práci, každý účastník semináře v ceně dostane i jednu lekci, kterou může využít dle domluvy s instruktorem.

Alexandrova technika - kurz
Termín: neděle 30. března 2014 od 18 hod.
Lektor: Marko Janicki
Místo: Centrum Lávka, U Zeměpisného ústavu 8, Praha 6 - Dejvice
Cena: 450 Kč (zahrnuje i jednu individuální lekci)
Počet účastníků: 5-10
 
►► přihláška
 
Individuální práce a výuka metody
Cena: 450 Kč / 1 lekce - 45 min.
►► Objednat se můžete zde: Marko Janicki