ceskyenglishdeutsch
 jung nevedomi 2   Setkání se stínem
víkendový seminář práce s nevědomím podle Junga

Víkendový seminář na téma Setkání se stínem bude zaměřený sebezkušenostně a budeme na něm rozvíjet práci se sny a imaginacemi.  Tématem semináře bude archetyp stínu a sekání s vnitřním zvířetem.
Stín pro Junga představuje oblast vnitřních kvalit, které jsou pro člověka morálně pochybné a které proto vytěsňuje ze svého života. Stín je často promítán na druhého člověka. Setkání se stínem je důležitým aspektem dialogu s nevědomím, kterým v životě musíme všichni pravidelně procházet.
Stín se často objevuje například v podobě různých vnitřních zvířat. V setkání s vnitřním zvířetem potom půjde nejprve o přijetí zvířete, a potom o dobrou péči o toto zvíře a o vytvoření místa pro něj v našem životě.
Jiné aspekty stínu se týkají morálních hodnot a bývají znázorněny například v podobě lupičů nebo různých „pochybných“ existencí. V tomto případě půjde o prozkoumání postojů a pocitů, které v nás taková postava vyvolává.
Úspěšné zpracování stínové problematiky může vést k přílivu energie, která byla předtím blokována naší kontrolou nebo úzkoprsými postoji. Setkáním se stínem začíná cesta k bytostnému já, k novému centru osobnosti.

Seminář bude rozdělen do tří bloků
Sobota: 13-17 hodin. Diskuse o tématu stínu, trochu teorie, příklady. Imaginace.
Neděle: 9-12 a 14-17. Práce se sny. Zpracování imaginace z předchozího dne. Vnitřní zvíře jako zdroj a pomocník.

Seminář je určen pro všechny, kteří se chtějí naučit komunikovat a pracovat se svým nevědomím v každodenním životě, a také pro všechny, kdo se rozhodli vydat se na cestu sebepoznání.

Termín: sobota 13-17, neděle 9-12 & 14-17 hod.
Kurz bude realizován, až se sejde dostatek zájemců - pošlete nám prosím nezávaznou přihlášku.
Místo: Centrum Lávka, Kafkova 10, Praha 6 - Dejvice
Cena: 3000 Kč
Počet účastníků: max. 12

  přihláška - zájemce 


Další kurzy s jungovskou tématikou v Lávce

 Úvod do Junga - cyklus 5 večerních seminářů
 
 Práce se sny - víkendový kurz
► Nevědomí - cyklus 8 večerních seminářů
Anima & Animus - víkendový kurz