ceskyenglishdeutsch
umeni vedomeho doteku   Umění vědomého doteku
 
Jak vědomě prožíváte vztah s druhým člověkem? Co pro vás jako pro lidi znamená blízkost, dotek nebo intimita? V naší západní společnosti řešíme většinou vše hlavou. Napadlo vás někdy pouze konat a cítit?
Nabízíme netradiční jednodenní prožitkový workshop, nejen pro životní partnery, kterým vás s humorem a laskavostí sobě vlastní provede zkušená lektorka jógy a masérská terapeutka Andrea Nilsen. Partnerská jóga ve dvojicích a další techniky budou tvořit hlavní náplň, kde si můžeme na tělesných prožitcích znovu připomenout, že v některých případech je neverbální komunikace a vědomý dotek více než tisíce slov.

Ve společnosti, ve které žijeme, je pozornost většinou upřena na potřeby jednotlivce. Dotek, sdílení, blízkost či intimita se v mnoha vztazích omezila na několik letmých okamžiků denně. Jedním z mnoha důvodů, proč tomu tak je, může být fakt, že jsme se nenaučili respektovat prostor, potřeby nebo individuální tempo osobního růstu nejen partnera, ale i ostatních v našem okolí. Pomocí jednoduchých jógových cviků prováděných ve dvojici si můžete prožít hloubku vědomého doteku a spolupráce s partnerem bez verbální komunikace. Tělesný prožitek vám může ukázat a uvědomit si některé detaily vašeho vztahu, které často nevidíte. Cílem workshopu je návrat k doteku, sdílení a tolik potřebné trpělivosti a toleranci v oblasti lidských vztahů. Jako bonus se naučíte jednoduchou relaxační partnerskou masáž, vycházející z prvků východních technik.

Termín: připravujeme
Lektorka: Andrea Terra

Místo: Centrum Lotus, Dlouhá třída 2, Praha 1 
S sebou: pohodlné oblečení na cvičení

► Pokud máte o kurz zájem, pošlete nám nezávaznou přilášku a my Vám dáme vědět, až vypíšeme další termín   nezávazná přihláška 

► Partnerská jóga