ceskyenglishdeutsch
animus feature 1 Práce s nevědomím podle Junga
Anima a Animus - vnitřní protjšek a partnerské vztahy

Seminář bude zaměřený sebezkušenostně a budeme na něm dále rozvíjet práci se sny a imaginacemi (viz popis semináře Práce s nevědomím). Tématem semináře budou archetypy animy a anima.
Představu, že lidská duše sestává z mužské a ženské části, najdeme už v Platónově Sympósionu. Pro Junga jde o jeden ze základních kamenů chápání lidské psýché. Každý muž má v sobě ženskou část, která je zprvu nevědomá, a proto se promítá na osoby opačného pohlaví. Totéž platí analogicky pro ženy a mužskou část. Jung proto zavedl pojmy anima (mužova ženská část) a animus (ženina mužská část). Anima a animus však nejsou jen neznámou oblastí psýché, jsou to živé archetypy, které se aktivně projevují v našem každodenním životě. Sedají si na vás podivné nálady? Dost možná je to dílo animy. Jste hotova bojovat za názory, o jejichž správnosti nepochybujete? Může to být práce animuse. Jakožto autonomní archetypy se animus a anima objevují ve snech, v pohádkách, ve filmu i v literatuře.
Na semináři si nejprve představíme anima a animu a budeme diskutovat o našich zkušenostech s nimi. Potom se budeme věnovat jejich konkrétním projevům ve snech i životě účastníků, případně v pohádkách.

Seminář je určen pro všechny, kteří se chtějí naučit komunikovat a pracovat se svým nevědomím v každodenním životě, a také pro všechny, kdo se rozhodli vydat se na cestu sebepoznání.

Doporučená literatura: 
Marie Louis von Franz: Animus a anima v pohádkách


Termín: 20. - 21. dubna 2024
sobota 13-17 hod., neděle 9-12 & 14-17 hod.
Místo: Centrum Lávka, Kafkova 10, Praha 6 - Dejvice
Cena: 3000 Kč
Počet účastníků: max. 12

  přihláška 

 Seminář: Práce s nevědomím podle Carla Gustava Junga
► Seminář: Setkání se stínem
► Seminář: Úvod do analytické psychologie Carla Gustava Junga