ceskyenglishdeutsch
Jasna Kohoutová MAS
   
Jasna Kohoutová, PhD.

Vystudovala psychologii na Ženevské univerzitě a obdržela PhD. v klinické psychologii za práci na téma divadlo a psychoterapie. Absolvovala čtyřletý psychoterapeutický výcvik v arteterapii a psychodynamice. Ve Švýcarsku pracovala čtyři roky jako psychoterapeutka na Psychiatrické klinice Rousseau, kde se věnovala jak individuální, tak skupinové psychoterapeutické práci především s dětmi. Ve své praxi používá multimodální formy uměleckého vyjádření (kresbu, malbu, modelování, divadlo, masky, loutky atd.), jenž pomáhají pacientům řešit vnitřní konflikty pomocí kreativní exprese zaměřené na symbolickou dimenzi psýché. Od roku 2000 hraje v Ženevě v divadelních a filmových produkcích. 

V Lávce působí jako lektorka a konzultantka.


Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kurz: 
Skrytý život našich vnitřních postav

 

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4

Absolvoval čtyřletý psychoterapeutický výcvik v satiterapii, humanisticky orientované integrativní psychoterapii, která využívá mj. léčebných postupů odvozených z buddhistické psychologie abhidhammy (například  rozvoj sebeuvědomění a akceptace – angl. mindfulness). Kromě psychoterapie se profesně zabývá řešením sporů prostřednictvím mediace a vede kurzy zaměřené zejména na práci s emocemi, stresem a tématem smrti. Po studiu na Filosofické fakultě UK žil přes rok jako buddhistický mnich na Srí Lance. Od roku 2007 přednáší o buddhismu na Fakultě humanitních studií UK, kde v současnosti dokončuje postgraduální doktorské studium. Jeho terapeutický přístup inspiruje kromě satiterapie také bioenergetika, dramaterapeutické postupy, focusing, PBSP, individuální systemika a v neposlední řadě každodenní život a smrt. Založil a vede Psychoterapeutické centrum Lávka.

 

Telefon: +420608917772

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.