ceskyenglishdeutsch

Pásmo Loutky 2
Skrytý život našich vnitřních postav
       ... a jak ho objevit pomocí loutek


Krajina našeho vnitřního světa je mnohotvárná a rozmanitá. Žijí zde různé postavy – moudré i naivní, obdivuhodné i odpudivé, odvážné i ustrašené, mocné i bezmocné, vážné i komické. Některé spolu vycházejí dobře, jiné jsou v konfliktu. Některé komunikují sebevědomě s vnějším světem, jiné zůstávají skryté i nám samým a ovlivňují naše prožívání a jednání nevědomě. Poznáme-li jejich pravou tvář, povahu, sklony, motivace, přednosti i slabé stránky, mohou se stát našimi spojenci. Loutky nám pomohou nechat naše vnitřní postavy ožít – umožní jim vystoupit z úkrytu, prozradit své jméno a postoje, vyjádřit svou přirozenost a komunikovat s druhými.

Na tomto kurzu se naučíte, jak ztvárnit své vnitřní osoby prostřednictvím loutek a jak jim vdechnout život pomocí hlasu a pohybu. Vstoupíte do role ztvárněné postavy a napojíte se na její energii v chráněném prostředí jeviště. Emoce, které to vyvolá, budeme průběžně sdílet a zpracovávat ve skupině, abychom lépe porozuměli skrytým tendencím v nás samých a dokázali je přijmout a integrovat.

Kurz začíná se v pátek ve 14 hodin a končí v neděli v 16 hodin.
Lektoři: Jasna Kohoutová a Jan Honzík
Místo konání: Bývalý kapucínský klášter v Mnichově Hradišti (foto a mapa zde)
Ubytování a strava: Ubytování je zajištěno v prostorách kláštera a je v ceně kurzu. Stravování si zajišťují účastníci sami. Je možné využít nedalekých restaurací a/nebo kuchyňky v klášteře.

Máte-li o kurz zájem, pošlete nám prosím nezávaznou přihlášku. Dáme vám vědět, jakmile bude dost zájemců, abychom mohli kurz zorganizovat.