ceskyenglishdeutsch
roman 3
   
Mgr. Roman Žižlavský

Vystudoval teologii a psychosociální studia na Husitské teologické fakultě UK.  Pracoval v přímé péči s lidmi bez domova, s duševně nemocnými a se seniory. Dlouhodobě se prakticky a teoreticky věnuje spiritualitě a sebepoznání, má zkušenosti s rozličnými přístupy vnitřní práce. Strávil několik měsíců meditací v klášterech v Barmě a v Thajsku, putoval půl roku po Indii.  O buddhistické meditaci a filosofii vydal knihu Meditace klidu a vhledu, zážitky z kláštera popsal v knize Barmský meditační deník. Pravidelně publikuje texty s psychologickou, religionistickou, duchovní a společenskou tématikou. Zabývá se tématem psychospirituální krize a smysluplného užití sebepoznání v kontextu života v dnešní společnosti.  V současnosti je ve výcviku v integrativní gestalt terapii. Dobře vaří, má rád asijskou kuchyni, hory a učí se hrát na elektrickou kytaru.

V Lávce působí jako publicista a konzultant v oblasti psychospirituální problematiky. 

nabídka služeb

Kontakt
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ceník
300 Kč / odpověď emailem
500 Kč / 50 min skype konzultace


 

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4

Absolvoval čtyřletý psychoterapeutický výcvik v satiterapii, humanisticky orientované integrativní psychoterapii, která využívá mj. léčebných postupů odvozených z buddhistické psychologie abhidhammy (například  rozvoj sebeuvědomění a akceptace – angl. mindfulness). Kromě psychoterapie se profesně zabývá řešením sporů prostřednictvím mediace a vede kurzy zaměřené zejména na práci s emocemi, stresem a tématem smrti. Po studiu na Filosofické fakultě UK žil přes rok jako buddhistický mnich na Srí Lance. Od roku 2007 přednáší o buddhismu na Fakultě humanitních studií UK, kde v současnosti dokončuje postgraduální doktorské studium. Jeho terapeutický přístup inspiruje kromě satiterapie také bioenergetika, dramaterapeutické postupy, focusing, PBSP, individuální systemika a v neposlední řadě každodenní život a smrt. Založil a vede Psychoterapeutické centrum Lávka.

Telefon: +420608917772

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.