ceskyenglishdeutsch
pozor-deti Umění být s dětmi

Kurz je zaměřen na zvládání emočně vypjatých situací v kontaktu s dětmi. Všichni známe situace s dětmi, které nás dostávají do úzkých, či bezvýchodných situací. Tyto situace jsou v kontaktu s dětmi na denním pořádku a pořádně nás zaměstnávají. Děti jsou mocné a my často bezmocní. Děti se točí a my jsme dříve či později vytočení.

Kurz povede nejen ke sdílení dovedností našich dětí s námi cvičit, ale budeme prakticky cvičit, jak pro sebe spokojeně obstát a přitom nesahat k často zoufalým stereotypům z dílny našich rodičů. Budeme objevovat rozdíly mezi ničivou restrikcí a úlevným limitem, mezi láskou omezující a láskou podporující. Bude to citlivé, bude to drsné, bude to vtipné, bude to na tělo. Cílem bude úleva, která může nastat v zážitku pestrosti vlastních možností v obtížných situacích jednat ke vzájemnému prospěchu a radosti.

Co bude součástí kurzu:
zpřítomnění stereotypních reakcí
 sdílení a konkretizace vypjatých situací
 průzkum vlastních limitů a možností
 nácvik konkrétních vlastních způsobů řešení situací s dětmi.


Vycházíme především z dlouholeté zkušenosti vedení kurzů zvládání obtížných situací. Dále využíváme vlastní žité a reflektované zkušenosti role otců. Aplikujeme prvky z přístupů satiterapie a Pesso-Boyden psychomotorické psychoterapie.

Kurz začíná se v pátek v 17 hodin a končí v neděli v 15 hodin.
Lektoři: Daniel Kaucký, DiS a Mgr. Michal Horák
Místo konání: Bývalý kapucínský klášter v Mnichově hradišti (foto a mapa zde)
Kurzovné: 2500 Kč (včetně ubytování)
Počet účastníků/účastnic: 10-14
Ubytování a strava: Ubytování je zajištěno v prostorách kláštera a je v ceně kurzu. Stravování si zajišťují účastníci sami. Je možné využít nedalekých restaurací nebo kuchyňky v klášteře.

Rozhovor s Danielem Kauckým
 Naladit se na hru - I. část
 Naladit se na hru - II. část

Máte-li o kurz zájem, pošlete nám prosím nezávaznou přihlášku. Dáme vám vědět, jakmile bude dost zájemců, abychom mohli kurz zorganizovat.